2015 m. gruodžio 22 d., antradienis

Ežiukai


Dar vienas patiekalas iš lietuviškos virtuvės su žaismingu pavadinimu. Nors šiame patiekale kažkokios ypatingos maistinės vertės ieškoti nereikėtų, bet tai yra labai paprastas, pigus, skanus, greitas ir sotus maistas. Ir dar juos galima užsišaldyti. Na gi, kaip praktiška, tad bent kartą į mėnesį jų receptą tikrai verta prisiminti :).

4-5 porcijoms reikės:
6 stiklinių kvietinių miltų
6 v.š. aliejaus
žiupsnelio druskos
2 stiklinių verdančio vandens

Į didelį dubenį suberiame miltus, druską, pilame aliejų ir verdantį vandenį. Viską išmaišome ir išminkome. Ir viskas, nėra daugiau ką pasakoti. Kadangi su šia tešla lengvai dirbosi, tai aš tiesiog suplėšiau ją į mažus, maždaug graikinio riešuto dydžio gabalėlius, ir perridenau pirštu per smulkios tarkos vidinę pusę. Ežiukus metame į verdantį vandenį ir paverdame nuo iškilimo apie 5 min.

Šaldyti ežiukai
Padažui galime pasidaryti standartinį baltąjį padažą - į keptuvę dedame šaukštą sviesto, šiam išsilydžius ir šaukštą miltų, kai pastarieji išsimaišo, po truputį pilame pieną ir kaitiname, kol masė pradeda tirštėti. Pabaigoje dar įberiame druskos ir, jei patinka, muskato.
Arba valgome tiesiog su grietine ir sviestuku. Skonio dalykas.

Ežiukai vakarienei
Beje, tokius miltinius patiekalus visada galima praturtinti šaukštu sėlenų ar kokį trečdalį baltų miltų pakeitus į rupius.

Esu gaminusi ežiukus ir iš tešlos su varške, vėliau būtinai pridėsiu ir tą receptą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...