2017 m. spalio 12 d., ketvirtadienis

Bananų duona

Bananų duona
Jeigu jūsų namuose juoduoja bananai, tai idealus būdas juos sunaudoti.
Pagaliau radau turbūt skaniausią receptą bananų duonos, na tokios tikrai bananinės. Nieko įmantraus, tiesiog dar daugiau bananų ir ne per daug miltų. Tikrai seilė nuvarvės. Pyragas gausis toks drėgnesnis, bet su bananais kitaip būti ir negali, nes jie apsunkina tešlą. Jeigu tokius mėgstate - pirmyn! Pagaminsite per 10 min. 
Beje, jeigu pyragą valgys ir vaikai, galite drąsiai cukraus į tešlą nedėti - tikrai saldumo pakaks nuo bananų. Ir dar, jei norite sveikesnės variacijos, bent trečdalį miltų kiekio dėkite ne baltų kvietinių, o mėgstamų pilno grūdo miltų, skoniui tai nepamaišys.

Pyragui reikės:
125 g sviesto, lydyto
2 kiaušinių
50-100 g cukraus (galima ir visai nedėti)
Bananų duona iškepė
4-5 prinokusių bananų
200 g miltų
1 a.š. kepimo miltelių
žiupsnis cinamono

Orkaitę įkaitiname iki 190 C.
Sviestą ištirpiname ir ataušiname. Dubenyje išplakame kiaušinius su cukrumi, supilame sviestą ir sudedame sutrintus bananus (aš juos paprastai sutrinu gniauždama rankose - labai greita), išmaišome. Kitame dubenyje miltus sumaišome su kepimo milteliais ir cinamonu. Miltų mišinį išsijojame į kiaušinių masę ir viską išmaišome tik kol miltai gražiai pradings skystoje masėje. Tešlą pilame į kepimo popieriumi padengtą pailgą kekso formą ir kepame 40-50 min. Nereikėtų perkepti, nes pyragas neturi būti sausas.

Kepimo temperatūra: 190 C.
Kepimo laikas: 40-50 min.

Bananų duona


Recepto idėja čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...