2015 m. kovo 25 d., trečiadienis

Bandelės su cinamonu


Pagaliau atėjo laikas ir bandelėms. Šias bandeles, pagal Sonatiną, esu kepusi jau ne kartą, tad fiksuoju tai ir savo bloge - vakar namuose vėl jomis kvepėjo. Pastebėjau, kad šis receptas gana populiarus, tad ilgai neieškojus ėmiausi gaminti būtent pagal jį. Tik žinau, kad greičiausiai bandelėmis namuose kvepės dažniau.
Iš žemiau pateiktos tešlos man išeina maždaug 11-12 bandelių, o tai yra labai nedaug, kai šeima jas mėgsta :). Kaip bebūtų, skaniausios jos pirmas dienas, kaip ir visi mieliniai gaminiai. Tad šlovė šiandien cinamonui ir gaminame cinamonines bulkutes.

Tešlai reikės:
250 ml pieno, šilto
13 g šviežių mielių (arba 2 a.š. sausų mielių)
100 g cukraus
2 a.š. kardamono
450-500 g miltų, kvietinių
75 g sviesto, minkšto
1/2 a.š. druskos

Įdarui reikės:
2 v.š. sviesto, minkšto
2 v.š. cinamono
2 v.š. cukraus
1 a.š. vanilinio cukraus

Bandelių patepimui:
1 kiaušinio trynys
1-2 v.š. pieno

Pradedame nuo mielių sužadinimo: jas užpilkime cukrumi ir šiltu pienu (maždaug 35 C., negali būti ir per karštas), palikime apie 10 min, kad bent šiek tiek suputotų.
Beriame druską, kardamoną. Išsijojame į tešlą pusę miltų, išmaišome ir išsijojame likusius miltus bei sudedame sviestą. Viską išmaišome ir galiausiai minkome - bent 10 min, kol tešla taps glotni. Tešlos kamuoliuką paliekame dubenyje, pridengtą virtuvinių rankšluosčiu apie 1 val, kad tešla padvigubėtų.
Tešlą dar kartą paminkome ir kočiojame į maždaug 50x50 kvadratą. Jį tolygiai aptepame sviestu, taip pat cinamono, cukraus ir vanilės mišiniu. Tada tvirtai vyniojame tešlą į vyniotinį, vyniodami nuo savęs, susukę užspaudžiame gerai kraštus ir pjaustome 3-4 cm gabaliukais. Bandeles sudedame į kepimo popieriumi padengtą ar tiesiog pamiltuotą kepimo skardą, pridengiame ir dar kildiname 30-50 min. Aš supjaustytas bandeles dėjau gulsčiai (pjūviu į viršų) - tiesiog tokios man skanesnės.
Bandeles patepame trynio ir pieno mišiniu ir šauname į iki 225 C įkaitintą orkaitę 10-15 min. arba kol gražiai paruduos.

Kepimo temperatūra: 225 C.
Kepimo laikas: 10-15 min.

Bon appetit!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...