2018 m. sausio 11 d., ketvirtadienis

Kefyro blynai su kopūstų įdaru

Kefyro blynai su kopūstų įdaru
Atrodė, jau nebegalima nieko naujo atrasti iš miltinių patiekalų, kas dar nebūtų žinoma. Todėl labai maloniai nustebino netyčia rastas rusiškas receptas blynelių, kurie, sakyčiau, yra kažkoks viduriukas tarp paprastų blynų ir žemaičių blynų su daržovių įdaru. O blyno formavimo keptuvėje procesas praktiškai identiškas Kėdainių blynams. Šių blynų tešla visiškai paprasta, o viduje pagrindas - šviežias kopūstas. Dar vienas didžiulis pliusas jiems - tai dar vienas būdas panaudoti nemažas kopūstų atsargas sezono metu.
Kaip ir daugelį kepinių paskutiniu metu, šiuos blynus kepame su speltos miltais, maždaug trečdalį ar net pusę įmaišydami ir pilno grūdo spelta miltus, puikus skonis.
Gaminame blynus su kopūstų įdaru

~4 porcijoms reikės:

Tešlai
1 kiaušinio
500 ml kefyro
1 a.š. kepimo sodos
žiupsnelio druskos
2-2,5 stiklinės miltų 

Įdarui
200 g kopūsto, smulkiai pjaustyto
1 morkos, sutarkuotos
druskos, pipirų

grietinės patiekimui

Pradedame pirmiausiai nuo įdaro. Smulkiai supjaustome kopūstą, burokine tarka sutarkuojam morkas. Keptuvėje įkaitiname aliejų ir sudedame daržoves, ant jų galima užpilti dar porą šaukštų aliejaus ir viską išmaišome. Pabarstome druska, pipirais. Keptuvę uždengiame dangčiu ir leidžiame pasitroškinti apie 15 minučių arba kol daržovės jau bus pakankamai minkštos. Tuo metu pasigaminame tešlą.
Dubenyje išplakame kiaušinį, pilame kefyrą, įmaišome sodą, druską. Tada po truputį pilame miltus. Tešla turi gautis tokia lengvai "drimbanti" - ne per skysta ir ne per daug tiršta, kad būtų lengva formuoti keptuvėje blynelius.
Keptuvėje įkaitiname aliejų, pilame šaukštą tešlos, ant jos išdėliojame daržoves ir ant viršaus pilame kitą šaukštą tešlos, kad daržovės pasislėptų blyno viduje. Uždengiame dangtį ir leidžiame blynams pakepti apie 2-3 minutes, tada apverčiam ir dar pakepame 1-2 minutes.

Tiekiame su mėgstamu grietinės padažu (mano mėgstamiausias ir paprasčiaus pakaitintas sviesto-grietinės padažas).

Kefyro blynai su kopūstų įdaru

Skanaus!

Galite pažiūrėti ir kaip tie blynai gaminami: https://www.youtube.com/watch?v=amgw3SfHdpE&t=322s

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...