2017 m. vasario 5 d., sekmadienis

Tinginys iš sausainių. Jo variacijos

Tinginys
Greita, paprasta, saldu ir labai skanu! Jo vardas - tinginys :).
Yra tas vienas pats pačiausias tinginio receptas, kuriam neturiu priekaištų (jo receptas šio įrašo gale). Beet. Kartais norisi paįvairinti skonius, o gal šaldytuve nėra kurio nors ingrediento (nors tinginiui ir taip reikia labai nedaug produktų), nesinorėtų, kad tai būtų trukdis pasigaminti tokį paprastą ir tokį šokoladiškai skanų nekeptą desertą. Pamenu, tinginį pirmą kartą paragavau būdama gal kokių dešimties metų, pagamino jį mano krikšto mama ir buvo jis jos firminis patiekalas, bent jau mano akyse jis siejosi su krikšto mama. Ir tai buvo kažkas tokio ypatingo... Galiausiai jį pradėjome gaminti ir savo namuose. Nedažnai, nes apskritai saldumynai mūsų namuose nebuvo dažni. Gal dėl to jis ir liko visuomet kažkoks ypatingas. O dažnai dar ypatingesnis būdavo likučių laižymas nuo dubens, kuriame mama maišydavo sutrupintus sausainius su šokoladine mase - tokia proga paragauti šio skanėsto dar nesulaukus, kol tinginys sustings. O laukti, ypač vaikui, būdavo labai sunku! Tad sudėtingiausia šiame recepte - palaukti bent tris valandas, kol tinginys pastings šaldytuve :). Beje, galima jį stanginti ir šaldiklyyje, tada prireiks kiek mažiau laiko iki valgymo momento.

Sausainius siūlyčiau naudoti geriau ne Gaidelio (jie paprastai būna kietesni, tad ir siunkiau sugeria šokoladinę masę į save), o kokius nors minkštesnius, kaip kad Optima linija ar pan. Beje, o ir Gaidelio pakelis sveria 180 g, o Optimos linijos - 155 g., tad pakelis nelygus pakeliui. Geriau dėti kiek mažiau sausainių, kad tinginys nesigautų per sausas. Taigi receptai labiau orientuoti į sausainių pakelį, sveriantį 155-160 g.
Dėl formos, kurioje stingdinsime tinginį galima prigalvoti labai įvairių variantų: galima kaip ir kepant pyragui pasirinktą kepimo formą iškloti kepimo popieriumi, sudėti tinginio masę, ir uždengti popieriumi iš viršaus; galima tinginio masę sukrėsti į prakirptą polietileninį maišelį ar net maistinę plėvelę ir gerai standžiai susukti ir t.t. Svarbiausia, padarius tinginio formą, jį tvirtai paspaudyti iš visų pusių, kad neliktų jokių tarpelių.

TINGINYS SU GRIETINE

Gaunasi pakankamai minkštas tinginys, šiek tiek labiau primenantis pyragą :).

Reikės:
4 pakelių sausainių
150 g sviesto
1/2 - 1 stiklinės cukraus
400 g grietinės
4 v.š. kakavos

Sausainius sutrupinam. Į nedidelį puodą sudedame sviestą, cukrų, grietinę, įmaišome kakavą ir pašildome, kol sviestas susilydys. Sviesto mišinį pilame ant sausainių, išmaišome, kad neliktų sausų gabaliukų, sukrečiame į norimą formą, išlyginame paviršių ir dedame į šaldytuvą. Galima ant viršaus dar uždėti paslėgti ką nors sunkaus, kad tinginys būtų tvirtesnis. Skanaujame ne anksčiau nei po poros valandėlių.

Tinginys su grietine


TINGINYS SU KIAUŠINIAIS
 
Kam patiktų kiek traškesnis tinginio variantas - šis receptas kaip tik. Keturiems pakeliams sausainių tinginys gavosi sakyčiau toks sausainiškas ir sausesnis, norint drėgnesnio, naudokim tris sausainių pakelius.
P.s. užtat spalva gavosi tobulai tamsi :).

Reikės:
3-4 pakelių sausainių
1 stiklinės cukraus
2 kiaušinių
200 g sviesto
3 v.š. kakavos

Sutrupiname sausainius. Kiaušinius kartu su cukrumi išplakame iki putų. Ištirpiname sviestą ir praaušusį supilame į kiaušinių masę. Sudedame kakavą, išmaišome ir pakaitiname visą masę, kol pradės tirštėti. Užpilame ant sausainių, gerai išmaišome, kad neliktų sausų sausainių gabaliukų, suformuojame ir dedame keliom valandom į šaldytuvą.

Tinginys su kiaušiniais
TINGINYS SU ŠOKOLADU

Dar vienas tinginio variantas, jau tikras šokoladinis. Patiko, kad nėra per saldus ir taip smagiai atsiskleidė juodo šokolado skonis. Beje, pirmą kartą dariau pagal kiek kitas proporcijas, tinginys gavosi per trapus, tad šiek tiek koreguoju ingredientų kiekius ir dalinuosi receptu.

Reikės:
4 pakelių sausainių
120 g sviesto
200 g juodojo šokolado
150 ml grietinėlės

Sutrupinam sausainius. Pasiruošiame užpilą: sviestą kartu su šokoladu išlydome ant silpnos ugnies, supilame grietinėlę. Mišiniui sušilus, jį supilame ant sausainių ir gerai viską išmaišome. Formuojame pasirinktoje formoje ir dedame į šaldytuvą kelioms valandoms, kad sustingtų.

Tinginys su šokoladu

TRADICINIS TINGINYS (SU PIENU)

Paprasčiausias tinginio receptas iš paprastų ingredientų, kuriuos dažniausiai turime savo virtuvėje. Pagal šį receptą, bent jau mes, anksčiau visąlaik gamindavome tinginį. O po to parduotuvių lentynose atsirado ir išpopuliarėjo kondensuotas pienas, kuris pakeitė recepte pieną ir cukrų. Šis tinginys taip pat ne ką prastesnis, tik gaunasi kiek minkštesnis.

Reikės:
4 pakelių sausainių
200 g sviesto
3-4 v.š. cukraus
3 v.š. kakavos
1 stiklinės pieno

Sutrupinam sausainius. Sviestą išlydome kartu su cukrumi, įdedame kakavos, išmaišome (man patogiausia maišyti su šluotele, taip ir kakavai gumuliukų neleidžia palikti). Pilame pieną ir masę užviriname. Ją užpilame ant sausainių, gerai išmaišome ir krečiame į pasiruoštą formą. Valgome po 2-3 valandų.

Tradicinis tinginys su pienu
TINGINYS SU KONDENSUOTU PIENU

Būtent šį tinginio variantą darau dažniausiai. Sakyčiau aukso viduriukas visų prieš tai minėtų variantų - pakankamai standus, bet kartu ir minkštas. Ir ingredientų praktiškai visada galima rasti šaldytuve (kondensuotas pienas ilgai galioja :)).

Reikės:
3 pakelių sausainių
200 g sviesto
3 v.š. kakavos
1 indelis (400 g) kondensuoto pieno

Sutrupiname sausainius, atidedame. Ant silpnos ugnies išlydome sviestą, po truputį suberiame kakavą ir išmaišome (labai patogu beriant plakti su šluotele, kad nesigautų gumuliukų). Supilame kondensuotą pieną, šiek tiek dar pašildome bemaišydami ir galiausiai masę supilame ant sausainių. Gerai išmaišome, formuojame ir dedame į šaldytuvą kelioms valandoms.

Tinginys su kondensuotu pienu
Beje, jeigu noriu daryti kiek didesnį tinginį, tarkim iš keturių pakelių sausainių, tuomet tiesiog bešildydama į mišinį šliukšteliu šiek tiek pieno.

TINGINYS SU VARŠKE

Silpnos rūgštelės turintis tinginys tiems, kurie ne itin mėgsta labai saldžius desertus. Bet iš esmės praktiškai nenusileidžia tikrojo tinginio skoniui.

Reikės:
3 pakelių sausainių
300 g šokolado
250 g varškės
~3 v.š. kondensuoto pieno

Garų vonelėje ištirpiname šokoladą. Kol šis tirpsta, sutrupiname sausainius ir juos sumaišome su ištirpusiu šokoladu, kondensuotu pienu ir trinta varške. Masę dedame į norimą formą, gerai suspaudžiame ir dedame į šaldytuvą kelioms valandoms.

Tinginys su varške
Tad darom šaldytuvą, žiūrim, ką jame turim, ir gaminam! Puikus desertas prie kavos ar arbatos garantuotas, o įdėtų pastangų reikalauja minimaliai. Didžiausia pastanga - luktelti :).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...